Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma

Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v americké historii. Jedná se o americkou dělnickou rodinu, na první pohled disfunkční, žijící ve fiktivním městečku Spriengfield. Seriál Simpsonovi ke shlédnutí zdarma paroduje aspekty americké společnosti. Rodinu tvoří otec rodiny Simpsonovi Homer Simpson, matka Marge Simpson, děti Bart, Lisa a Maggie. Dále kočka Sněhulka a pes Spasitel, sestry Marge Patty a Selma, Homerův otec Abe a matka Mona utíkající před zákonem, která v 19. sérii umře. Na spoustě webech najdete simpsonovi online. Ke shlédnutí zdarma vám postačí zvolit hledanou sérii. Nebo si můžete pořídit hry Simpsonovi. Oblíbené jsou také předměty jako např. povlečení simpsonovi. Premiérové vystoupení Simpsonových se datuje na 19. dubna 1987, kdy se objevili v Show Tracey Ullman na TV Fox. Nejednalo se ale o 20-ti minutový seriál, ale o dvouminutový skeč, simpsonovi videa, kterých bylo během tří sezón vytvořeno celkem 48. Všechny můžete shlédnout v českém dabingu na www.simpsonovi.cz. Tvůrcem seriálu je režisér Matt Groening, který se narodil 15. února 1954 v Portlandu ve státě Oregon. Zdarma Simpsonovi online můžete shlédnout kdykoliv. Kniha Simpsonovi vyšla o několik let později a ta vás určitě také zaujme.

Cesta ke zrodu seriálu Simpsonovi

Matt Groening kvůli svým prvním kresbám strávil nemálo času po škole, a už v této době se objevovaly obrázky – Simpsonovi to sice nebyli, ale styl byl podobný. Simpsonovi obrázky k vytisknutí najdete kdekoliv na internetu. Během studií na univerzitě to vypadalo, že je předurčený stát se spisovatelem, spolupracoval na vysokoškolských novinách, ale později se živil jako řidič. Hlavním zlomem v jeho kariéře se stal kreslený komiks „Život v pekle“. O devět let později dostává příležitost vytvořit své mistrovské dílo, Simpsonovi, komiks, seriál, knihu i film, který má rekordní úspěch. Simpsonovi online zdarma můžete shlédnout již několik let. Můžete také zakoupit lego minifigurky Simpsonovi.

Lidé, kteří umožnili vznik seriálu Simpsonovi

Jméno Matt Groening se díky rodince Simpsonových stalo světoznámým. I když se nechce věnovat jen jim a v hlavě má vždy další projekty, většinou zůstávají jen na jeho stole. Jeho posledním výtvorem je sci-fi seriál Futurama, jako Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma. Kniha Simpsonovi byla napsána v mezičase mezi prací na seriálu Simpsonovi a Futurama. Další klíčovou osobou v seriálu Simpsonovi byl James L. Brooks, který byl výkonným producentem již zmíněné Show Tracey Ullman v roce 1985. Během své dlouhé kariéry se podílel na spoustě pořadů a práce Matta Groeninga ho velice zaujala. Matt říká, že nápad o nefunkční rodince Simpsonových přišel během patnácti minut, když byl v čekárně u Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Toho tento nápad natolik zaujal, až se začal aktivně podílet na nových epizodách, četl všechny scénáře a i v současnosti, kdykoliv to uzná za vhodné, přispívá svými nápady.

Komiks Simpsonovi

Matt se při své tvorbě nechává vždy inspirovat svým okolím. Stejně tak tomu bylo při vymýšlení seriálu Simpsonovi, postavy jsou vlastně osoby jemu nejbližší. Homer je otec Matta, Marge je jeho matka, Lisa a Maggie jsou jeho sestry a Bart je anagramem slova brat, tzn. spratek a pravděpodobně se jedná o Matta samotného. Na každé epizodě se podílí několik spisovatelů. Jednotlivé epizody Simpsonovi ke shlédnutí online zdarma najdete na mnoha webech. První tým sestavil Sam Simon. Tým měl hlavního spisovatele, který přišel s prvním návrhem a zbytek týmu přidá vtipy, popř. odebere to, co se mu nelíbí. Do roku 2004 byl hlavním spisovatelem George Meyer. Samozřejmě, obrázky Simpsonovi rodiny a hlavní myšlenka jsou dílem Matta Groeninga. Homer je vzhledem ke své klaunské povaze a nezodpovědnosti nepochopitelně zaměstnán jako bezpečnostní technik jaderné elektrárny. Marge je typickou americkou ženou v domácnosti. Bart je desetiletý buřič, Lisa osmiletá chytrá a předčasně dospělá aktivistka a Maggie, která komunikuje sáním svého dudlíku.


17. prosinec 1989 byl odvysílán první dvacetiminutový díl s názvem Vánoce u Simpsonových, který sklidil takový úspěch, že byl okamžitě zařazen do hlavního vysílacího času TV Fox. Jejich původní pochybnosti se brzy rozplynuly a tento riskantní krok se jim mnohonásobně vrátil. Mnoho kritiků tvrdí, že nebýt seriálu Simpsonovi, televize Fox by dávno neexistovala. V současné době běží již 26. série seriálu simpsonovi, epizody podle posledních informací budeme vídat také ve 27. a 28. sérii. Simpsonovi ke shlédnutí zdarma najdete bez problémů.

Simpsonovi v České republice

Jako první začala vysílat tento seriál ČT1 8. ledna 1993. Až do roku 2009 vysílala Česká televize Simpsonovi střídavě na ČT1 a ČT2 od odpoledne po pozdní večerní hodiny. Od 1. ledna 2010 běží seriál na programu Prima Cool, jehož majitelem je FTV Prima, která zakoupila vysílací práva. Na Nikee Simpsonovi můžete shlédnout kdykoliv online. Prima zajišťuje také vlastní dabing a nové série vždy vysilá v době, kdy v USA ještě nejsou kompletně odvysílané. Dabing je natolik povedený, že na Slovensku běží Simpsonovi pouze s českým dabingem. DVD Simpsonovi jsou u nás také běžně k sehnání. Překladem seriálu do češtiny se zabývalo spousty překladatelů, ale od 21. série je to Vojtěch Kostiha. V roce 2000 a 2013 získal Zdeněk Štěpán cenu Františka Filipovského za dabimgovou režii Simpsonových. Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma najdete také u nás.

Simpsonovi ve Filmu

Velice významným dnem pro příznivce Simpsonových byl 27. červenec 2007, kdy šel do kin první celovečerní film Simpsonovi ve filmu (The Simpsons Movie). Film měl obrovský úspěch a ve stejném roce byl nominován na Zlatý glóbus za nejlepší animovaný film. Simpsonovi ve filmu online můžete shlédnout kdykoliv se vám bude chtít i s českým dabingem. Pokud nevíte kde, stačí zadat nikee simpsonovi, kde najdete všechny epizody a můžete se na ně podívat. Pokud se nechcete dívat na simpsonovi online zdarma, máte i jiné možnosti. Můžete si pořídit DVD Simpsonovi, k dostání je nejen film, ale DVD s každou sérií zvlášť. Můžete také hrát Simpsonovi, hry jsou populární a vyšlo jich několik. Oblíbenou hrou je Mahjong, Simpsonovi jsou vyobrazeni na kamenech a pomocí logického myšlení řešíte složitou skládačku. Pokud máte rádi módu, podle které lidi poznají, co máte rádi, nezapomeňte si pořídit tričko Simpsonovi. Pro fanouška tohoto seriálu se zase hodí dort Simpsonovi.

Úspěchy

Simpsonovi získali do dnešního dne celou řadu různých ocenění. Simpsonovi online ke shlédnutí zdarma najdete snad v každé zemi na světě. Časopis Time jmenoval Simpsonovi nejlepším televizním seriálem 20. století a Bart Simpson byl zařaden mezi padesát nejvlivnějších osobností zábaního průmyslu. Od 14. ledna 2000, kdy měli Simpsonovi desáté výročí, mají svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Na svém kontě mají ceny Annie, Emmy, British Comedy Awards, People’s Choice Awards, Writers of America Awards, Environmetal Media Awards aj. Také mají dva rekordy v Guinnessově knize rekordu – za nejdéle vysílaný pořad v hlavním vysílacím čase a za pořad, kde hostuje největší počet celebrit. Velice oblíbené jsou veškeré předměty spojené se Simpsonovými, při výběru povlečení Simpsonovi vedou. Tričko Simpsonovi nabízí spousta obchodů i eshopů.

Na spoustě webů si také můžete stáhnout omalovánky simpsonovi, které jsou v oblibě u malých dětí. Nebo si můžete stáhnout obrázky k vytisknutí – Simpsonovi potom vymalujete, vystřrihnete a vyzdobíte jim např. dětský pokojík. Simpsonovi pronikli také do světa stavebnice LEGO, takže není problém si pořídit lego minifigurky Simpsonovi, které můžete zakoupit i s jejich celým domem. Ve 25. sérii je díl, kde lego minifigurky Simpsonovi ožijí a prolínají se s klasickou animací, jak jsme na ni u Simpsonových zvyklí. Dort Simpsonovi se velice často objevuje v nabídce cukrářů po celém světě.

Přítomnost a budoucnost

Dopad Simpsonových na společnost je nepopiratelný, změnili způsob vnímání humoru a animovaných seriálů a dříve nemožná věc – humor a karikatura v hlavním vysílácím čase – je nyní samozřejmostí. I když Simpsonovi ke shlédnutí zdarma najdete na internetu, v hlavním vysílacím čase jsou stále sledováni. Spousta hlášek z jednotlivých sérií se běžně používá, stejně jako slovo „D’oh!“, proslulé zvolání Homera, když je rozrušený, které se dostalo dokonce do oxfordského slovníku s vysvětlením, že se jedná o nevěřícné zvolání na vlastní hloupost a sebekritiku. V současnosti existuje mnoho televizních pořadů, ale Simpsonovi jsou ojedinělí. Nejen, že jsou průkopníkem tohoto satirického žánru, který je dnes velice oblíbený, ale také se těší obrovské popularitě více než čtvrt století, mají za sebou velmi úspěšnou filmovou adaptaci a simpsonovi online zdarma shlédnete všude ve světě.

Matt Groening se snažil o překonání hranice dvaceti sezón a to se mu také podařilo. Prohlásil, že doufá, že i nadále udrží Simpsonovi při životě novými epizodami a že se mu podaří natočit více celovečerních filmů, protože ho to baví a chce v tom pokračovat. V prodeji jsou i hry Simpsonovi, které můžete hrát také na mobilu či tabletu. Snad v každém knihkupectví je k sehnání kniha Simpsonovi: Rodinná historie. Tričko Simpsonovi tak nějak neodmyslitelně patří k fanouškovi seriálu Simpsonovi. Stejně jako povlečení Simpsonovi. Budeme doufat, že Simpsonovi tu s námi budou i nadále.

Publikováno: 17. 10. 2023